جهت هماهنگی تور و پشتیبانی سایت باشماره { 09127994107} تماس بگیرید.

طبیعت گردشگری آهار و شکرآب

روستای آهار از روستاهای خوش آب‌وهوا و دیدنی دهستان رودبار قصران، از جاذبه‌های طبیعی و دیدنی شهرستان شمیران استان تهران و یکی از گزینه هایی که پایتخت نشینان می توانند برای یک طبیعت گردی یک روزه بر روی آن حساب باز کنند.

 تصویر آبشار خزه ای آهار ایران اکیپ

 

چرا آهار را برای سفر انتخاب کنیم؟

  • آهار روستایی دیدنی در اطراف تهران است که برای ساعاتی انسان را از شلوغی های شهر دور می کند.
  • قدم زدن در کوچه باغ های آهار می تواند تجربه ای خاص برای‌تان بیافریند.
  • محصولات روستایی همچون آلبالو و دیگر میوه های خوش رنگ می توانند گردش جالبی را برای شما رقم بزنند.
  • اگر به دنبال جایی برای لذت بردن از مناظر پاییزی هستید و یا علاقه زیادی به دیدن شکوفه بهاری دارید، آهار را انتخاب کنید.
تصویر پیاده روی در دره شکرآب ایراهن اکیپ

 

آشنایی با روستای آهار درنزدیکی پایتخت

آهار نام یکی از بزرگترین روستاهای منطقه رودبار قصران از توابع شمیرانات تهران است که طبیعتی فوق العاده و هوایی پاک و مطبوع دارد و بهترین مکان برای فرار از خستگی های روزمره و دغدغه های شهرنشینی به شمار می رود.

 

وجود باغ های وسیع و پربار سیب و آلبالو و… جلوه ای خاص به این روستا بخشیده و حکایت از این دارد که اهالی اینجا اغلب کشاورز و باغدار هستند.

 

آهار حیات خود و زیبایی هایش را مدیون رودخانه هایی است که در دو طرف آن جریان دارند.

یکی از این رودخانه ها “شکرآب” است که از دامنه‌های کوه صندوق چال سرچشمه می گیرد. این رودخانه 15 کیلومتر طول دارد و در مسیر خود از دره‌های کوه تاربیشه عبور و روستاهای مسیر را سیراب می کند. دیگری “پیش کنک” نام دارد که از ارتفاعات گاجره یا سی چال آغاز می شود. هر دوی این رودخانه ها در زیر آبادی به هم می رسند و به رودخانه جاجرود می پیوندند.

خروش رودخانه ها، صلابت کوه ها، چشمه ها، علفزارها و … همه و همه از زیبایی هایی هستند که می توانند آهار را به بهترین مقصد برای یک گردش به یادماندنی تبدیل کنند.

تصویر آبشار یخ زده آهار ایران اکیپ

 

مسیر دسترسی به روستای آهار و آبشار شکرآب

برای حرکت به سمت آهار از تهران، باید راهی جاده لشگرک شوید و مسیر این جاده به سمت فشم را در پیش بگیرید. بعد از گذر از حاجی‌آباد و اوشان به روستای آهار می‌‌رسید. البته راه سخت‌تری هم برای رفتن به آهار هست و علاقمندان به کوهنوردی می‌توانند آن را انتخاب کنند و آن هم رفتن به قله توچال به وسیله تله‌کابین یا پای پیاده و سپس طی کردن مسیر دامنه شمالی توچال و رسیدن به آهار است. البته این راه دوم کمی طولانی است و از قله توچال تا روستای آهار حدود هفت ساعت پیاده‌روی نیاز دارد. در این منطقه می‌توانید جاذبه‌هایی مثل آبشار شکرآب، امامزاده طاهر شکرآب، آبشار ده‌تنگه، قلعه تاریخی دختر و قلل مرتفع مثل قله قلعه دختر، سی چال، توچال و قزقونچال را ببینید.

تصویر آبشار شکرآب ایران اکیپ

صفحات مرتبط با اطراف تهران


صفحات مرتبط با تهران گردی