جهت هماهنگی تور و پشتیبانی سایت باشماره { 09127994107} تماس بگیرید.

شبگردی در تهران درکه دربند فرحزاد

شب گردی در تهران

چگونه در شب ها در پایتخت شلوغ ایران لذت ببرم

تهران پایتخت شلوغ ایران است. مردم تهران اکثراً روزها بسیار سرشان شلوغ است و در کار زندگی‌شان بسیار عجله دارند!! اما شبها وضع کاملاً با روزها در تهران فرق دارد ، شبهای تهران مردم دست از مبارزه میکشند و شروع به خوشگذرانی تا برای روز بعد آماده باشند .

شب زنده داری در تهران ، شبگردی در تهران  ، خیابان 30 تیر
چگونه در شب ها در پایتخت شلوغ ایران لذت ببرم

بنابراین، اگر شما قصد سفر به تهران را دارید، بهتر استتهران را در شب ببینید . اگر میخواهید بدانید شب‌ها در تهران چگونه لذت ببرید ، این مطلب را کامل بخوانید .

1- تمام تهران را از بالای برج میلاد

برج میلاد در شب های تهران
تهران ، شب از برج میلاد زیباست

ما با یک دید زیبا و نمادین از این شهر عظیم شروع خواهیم کرد. هر زمانی که شما در بالای برج میلاد می روید، شگفت زده میشوید چون روزها تهران را بسیار شهر خشن میبینید ولی شب هایش را آرام میبینید. روزها ، در تهران گرد و غبار و آلودگی میبینید ولی شبهایش زیبایی و آرامش در تهران میبینید .

2- کافه های تهران در شب:دوست ندارید حتی یک جرعه را از دست بدهید

شب گردی در کافی شاپ های تهران سفره خانه ها
شب گردی و شب زنده داری در کافی شاپ ها و سفره خانه های تهران

در ایران هیچ دیسکویی وجود ندارد و حمل ، فروش و خوردن الکل منع قانونی دارد. شما در تهران و بطور کل در تمام شهرهای ایران مکانی را برای رقص و خوردن مشروب و الکل در مراکز عمومی پیدا نمیکیند . با این حال مردم تهران دست از شاد بودن و خوشگذرانی بر نمیدارند و شب‌ها به کافه ها و سفره خانه‌ها می‌روند و در کنار هم شبشان را میگذرانند . در میان افراد در کافه ها و سفره خانه‌های تهران حتماً میبینید افرادی را که تمایل دارند در بحث و صحبت شما با دوستانتان شریک شوند و از جامعه شناسی گرفته تا سیاست و فرهنگ ، هنر و تاریخ صحبت کنند .

دلیلش کاملاً مشخص است ، جوانان ایرانی از تفکرات قدیمی خسته شده‌اند و به دنبال فکر و ایده نو در سبک زندگی و مسائل پیرامون زندگی‌شان هستند .

3- پارک های مدرن و مراکز خرید بزرگ

شبگردی در تهران پارک پاساژ
شبگردی در تهران ، مراگز خرید پاساژها و پارکه

من خیلی خوب میدانم که شما گردشگران و جهانگردان عزیز به دنبال مراکز خرید برزرگ و مدرن نیستید . و دوست دارید از جاهای قدیمی و باستانی ایران دیدن کنید . اما تهران و مسئولان تهران تمایل دارند شهرشان در منطقه رشد کند و مدرن و از دید خارجیها پیشرفته و مدرن به نظر برسد

به همین جهت سرمایه گذاریهای عظیمی را جذب کرده است .

پل طبیعت تهران و دریاچه چیگر تنها تعداد کمی از این سرمایه گذاریهای عظیما هستند. اگر وقت کردید به این دو مکانی که نام بردم بروید و خواهید دید که خانواده ها در شبهای تهران چگونه خوشگذرانی میکنند و اگر خوش شانس باشید، غذای خوشمزه ای را در آنجا خواهید یافت.

4- موسیقی خیابانی: یک قشر فرهنگی در حال ظهور بین شهروندان تهرانی

ممنوعیت های زیادی برای پخش موسیقی زنده در خیابان های تهران وجود داشت اما در طی سالهای گذشته موسیقی خیابانی محبوب شده است. بسیاری از حرفه ای ها در خیابان‌هامینوازند و میخوانند و تلاش می کنند جامعه ای شادتر بسازند. اغلب بینشان دستگاه های سنتی صوتی وجود دارد.

5- شب گردی در محله های درکه، فرحزاد و دربند

شبگردی در تهران درکه دربند فرحزاد
شب گردی در رستورانهای دربند ، درکه ، فرحزاد

اگر طرفدار زندگی شبانه سنتی در تهران هستید، رستوران ها در دربند، فرحزاد و دربند بهترین انتخاب ها هستند. بهترین کباب ایرانی با موسیقی زنده و میان وعده های سنتی از آجیل و میوه های ایرانی، کمیاب چیزی است که می توانیداز آن‌ها بهره ببرید.

6- مکان های مقدس ، زیارتگاه ها، آینه کاریها

شبگردی در تهران امامزاده زیارتگاه حرم
امام زاده ها ، زیارتگاه های تهران در شب

من طرفدار دیدن اماکن مقدس و زیارتگاه های تهران در شب هستم ، چون شبها زیارتگاه های تهران روشنایی زیادی دارند و درون این زیارتگاه ها آینه کاریهای زیبا و چشم نوازی وجود دارد که همه را حتی آن‌هایی که هر روز به آن اماکن مقدس می‌روند محو تماشا این آینه کاریها می‌شوند .

7- خیابان 30 تیر:لذت بردن از طعم و گردش

شب زنده داری در تهران ، شبگردی در تهران ، خیابان 30 تیر
شبگردی در خیابان سی تیر

اگر بخواهید غذاهای مغذی خوشمزه از همه نوع را ببینید، باید از خیابان 30 تیر تهران دیدن کنید. خیابان سی تیر شما می توانید بسیاری از وانت ها و کیوسک های فروشنده انواع غذاهای ایرانی و بین المللی را با قیمت ارزان ببینید. خیابان 30 تیر مطمئناً ارزش دیدن دارد ، بخاطر اغذیه فروشیهای ارزان‌قیمت و زیبایش .

در کنار این اوصاف، من به شما توصیه به پیدا کردن دوستان جدید میکنم . دوستان جدید میتوانند به شما در پیدا کردن مکانهای دیدنی و زیبای شهر کمک زیادی کنند و به شما بگویند زیر پوست شهر تهران چه میگذرد . !!!

8_ پل طبیعت: چشم اندازی زیبا از پایتخت

پس از برج میلاد به عنوان بهترین چشم انداز در شب های تهران این پل را به شما پیشنهاد می کنیم.
پس از غروب آفتاب تا شب جمعیت انبوهی از افراد به اینجا آمده و با با ایستادن بر فراز این پل از چشم انداز زیبایی که از بزرگراه مدرس دارند لذت می برند.
این پل که رشته پیوند پارک طالقانی و پارک آب و آتش
است سه طبقه دارد. شما در طبقه اول این پل می توانید از کافه ها و رستوران های موجود لذت ببرید، در طبقه دوم شهر را تماشا کنید و در طبقه سوم با دوستان خود قرار ملاقات بگذارید.

نمایی از پل طبیعت در شب

پل طبیعت در شب

9_دربند: منطقه همیشه بیدار تهران

هر ساعتی از روز که تصمیم به گذر از این محله و چشیدن طعم های ترش و شیرین آن داشته باشید شور و صفای آن توجه شمارا جلب می کند ولی شب های آن حال دیگری دارد.

نمایی از دربند در شب

شبگردی در محله دربند

10_ بوستان جمشیدیه: مشهورترین بوستان سنگی

در خیابان امیدوار یکی از خنک ترین نقاط پایتخت وجود دارد که مشهورترین بوستان سنگی تهران نیز می باشد. شب های این بوستان به واسطه آبشارمصنوعی، درختان کهنسال و دریاچه مصنوعیی که در خود جای داده برایتان خاطره انگیزخواهد بود.

شب گردی در بوستان سنگی جمشیدیه

شبگردی در جمشیدیه

11_بام تهران: بامی آکنده از گردشگر

اگر هوادار غرق شدن در ژرفنای سکوت و تاریکی شب هستید گذراندن شب در این بام را اصلا بهتون توصیه نمی کنیم چون با توجه به اینکه بیشتر گردشگران شب های این بام را به روزهایش ترجیح می دهند تا نیمه های شب پذیرای افراد زیادی است به گونه ای که از پر بودن پارکینگ آن شگفت زده خواهید شد.

نمایی از شب تهران در بام تهران

بام تهران در شب

12_ باغ فردوس: تفریح در تاریخ

گام برداشتن در میان چنارهای بلند قامتی که روبروی عمارت کهن این باغ صف کشیده اند زیر سقف آسمان سیاه پوش شور و شوق ویژه ای دارد. این باغ زیبا و بناهای شمالی و جنوبی آن با دستور محمد شاه قاجار ساخته شده اند؛البته از عمارت شمالی این باغ چیزی باقی نمانده ولی عمارت جنوبی آن هنوز با حفظ شکوه و بزرگی خود پا برجاست. در باغ فردوس شماری از کافه ها گالری ها و رستوران ها نیز قرارگرفته اند که می توانند شب خوشی را برایتان به تصویر بکشند.

باغ فردوس در شب

باغ فردوس

13_دریاچه چیتگر: شب های رویایی

بازتاب نور ساختمان ها درون این دریاچه در شب برایتان بسیار رویایی و خاطره انگیز خواهد بود.
جدای فضای دل انگیز این دریاچه از دیگر ویژگی های آن میتوان به وجود امکانات تفریحیی مانند پیست پرش در آسمان، سینمای هرم هیجان، پست دوچرخه سواری و قایق سواری در دریاچه اشاره کرد.

نمایی از دریاچه چیتگر در شب

دریاچه چیتگر

14_ سرزمین بام یا بام لند: چشم اندازی رو به دریاچه

سرزمین بام که باوجود تازه تاسیس بودنش با استقبال بسیاری از مردم روبرو شده. از دلایل اصلی استقبال زیاد مردم از این مجموعه می توان به وجود کافه ها رستوران های روبه دریاچه چیتگر درون آن اشاره کرد که چشم اندازی زیبا دارند.
کلوپ ماهیگیری،دچرخه سواری دور دریاچه، سالن های سینما و مراکز خرید از دیگر امکانات تفریحی این مجموعه هستند.

سرزمین بام یا بام لند در شب

سرزمین بام

15_ بام محک: نمای خاموش و آرام شهر

وجود بیمارستان محک در نزدیکی این بام دلیل نامگذاری آن است. هوای تازه و خاموشی از ویژگی های بام محک می باشد همچنین شما با ایستادن بر فراز این بام میتوانید 180 درجه از پایتخت را در یک قاب داشته باشید.
از کارهایی که برای رفاه گردشگران در بام محک انجام شده می توان به صندلی هایی برای نشستن و میله هایی برای تکیه دادن اشاره کرد. وجود کیوسک نیروی انتظامی نیز دلیل ایجاد امنیت این ناحیه است.

نمایی از بام محک در شب

بام محک در شب

آیا شبگردی در تهران امن است؟

ایران کشوریست که امنیت بالایی دارد و در همه مناطق پلیس وجود دارد که سعی دارند آرامش را در این شهر پر جنب و جوش و پرجمعیت حفظ کنند . تهران به علت جمعیت آن می تواند به عنوان خطرناکترین شهر ایران شناخته شود ،اما تا زمانی که خودتان مسائل ایمنی را رعایت کنید هیچ اتفاق ناراحت‌کننده‌ای برای شما رخ نخواهد داد و شما میتوانید از شبگردی در تهران لذت ببرید .

برای شب گردی در تهران توصیه میکنم با دوستانتان بیرون بروید و یا قبل از رفتن به مکان خاصی برای شبگردی در مورد امنیتش پرس و جو کنید .

بزرگترین و بهترین تفریحات شبانه در ایران را تهران دارد ، اما با این حال باید بدانید کدام محلات و ، مراکز و مکانهای تهران به شما لذت بیشتری میدهد .

منبع : https://www.mahcard.com


صفحات مرتبط با تهران گردی


صفحات مرتبط با اطراف تهران

mehrad tehrani

One thought to “شب گردی در تهران”

  • Fateme

    جولای 23, 2019 at 1:06 ق.ظ

    اطلاعات مفیدی بود مطالبتون بسیار خوبن ?

    پاسخ

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *