جهت هماهنگی تور و پشتیبانی سایت باشماره { 09127994107} تماس بگیرید.

تهران گردی کجا بریم؟

تهران گردی کجا بریم؟

تهران یا همان به قول قدیمی ها طهران شهری دارای پشتوانه قوی تاریخی است که از قدیم الایام به عنوان پایتخت ایران شناخته شده است . پایتخت همیشه پر جنب و جوش است و به خاطر قدمتی که دارد ، جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. طبق آمار رسمی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و سازمان حفاظت از محیط زیست و مراتع استان تهران , این استان پهناور بیش از 1700 مکان گردشگری و تفریحی مصنوعی و طبیعی دارد که می تواند روزهای تعطیل پایتخت نشینان را به نحو مطلوبی پر کند .

گردشگری تهران، تهران مجا بریم بگردیم

اگر عاشق خرید هستید این نوید را به شما می دهیم که شهر تهران یک بازار بسیار بزرگ است . در سال های گذشته هر سمت از تهران برای خرید یک جنس مناسب بود ؛ اما با گسترش یافتن انواع مراکز خرید و پاساژهای مجلل و مدرن ، امکان خرید در تهران پیشرفته تر و مسائد تر شد . مراکز خریدی که امروزه هر کدام یک قطب گردشگری در کلان شهر تهران لحاظ می شوند .

در شمال تهران بازار تجریش , مرکز خرید قائم , مرکز خرید ونک , پاساژ آفتاب , مرکز خرید پاسداران , مرکز خرید ماهون و … وجود دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می کند . در غرب تهران مرکز خرید کوروش , مرکز خرید تیراژه , مرکز خرید پونک , مرکز خرید مهستان , پاساژ گلدیس و پاساژ سمرقند نسبت به بقیه چشم انداز زیباتری دارند . در مرکز و جنوب تهران هم بازار بزرگ تهران چون نگینی زیبا می درخشد . این بازار چه از نظر تنوع محصولات و چه از لحاظ تاریخی حرف اول را در پایتخت می زند . در کنار بازار بزرگ تهران می توان به شانزه لیزه , پاساژ فردوسی , عبدل آباد , بازار مبل یافت آباد و … اشاره کرد . در شرق تهران هم مرکز خرید نور و مرکز مبل دلاوران حرف های زیادی برای گفتن دارند .
در چند سال اخیر انواع مجتمع مال در تهران رشد کردند که از نظر جاذبه گردشگری بسیار قوی عمل کرده اند .
به جز مراکز خرید کاخ ها و موزه های فراوانی در تهران وجود دارد که این شهر را توریست پذیر کرده است . کاخ سعدآباد , کاخ گلستان , کاخ نیاوران , کاخ ملکه , کاخ اسود , کاخ لیلا , كاخ احمدشاهی , کاخ سفید , موزه هنرهای معاصر , موزه پول , موزه نگارستان , موزه ایران باستان , موزه آبگینه و بسیاری اماکن تاریخی دیگر در دل شهر تهران جای گرفته است .
پارک ها و اماکن طبیعی زیبایی در شهر تهران وجود دارد که جاذبه گردشگری تهران را بیشتر کرده است . طبیعت دارآباد , دربند , درکه , فرحزاد , کن و سولقان , دریاچه خلیج فارس و پارک جنگلی سرخه حصار , چیتگر , لویزان , شیان و … از جمله جاذبه های گردشگری تهران به شمار می روند .
در ذیل مطلب به تفصیل جاذبه های گردشگری تهران را جهت آشنایی شما عزیزان تشریح خواهیم کرد .


برای تهران گردی از کجا شروع کنیم

تهران پایتخت 200 ساله ؛تهران پایتخت فرهنگ و هنر معاصر ایران و پرجمعیت ترین شهر کشور ایران است ، برای اینکه بگوییم برای تهران گردی از کجا شروع کنیم؟! میتوان گفت که از شبگردی در تهران میتوان شروع کرد. چون که شبهای تهران پرنور و زیبا است.

شبگردی در تهران

تصویر معرفی شبگردی تهران ( تهران گرئی کجا بریم)- ایران اکیپ مرجع تهران گردی
اولین مکان، که باید یک بار از آن دیدن کرد ، پیتزا داوود ( اولین پیتزا فروشی تهران)

کوچه تقارنی لولاگر در خیابان نوفلوشاتوی تهران خاطرات خیلی از پدران و مادران مارا زنده می‌کند ؛قدیمی‌ترین پیزا فروشی تهران در این خیابان قرار دار،با پیتزا فروشی داود قدیمی ترین پیتزا فروشی تهران بیشتر آشنا می‌شویم.

کوچه لولاگر یک کوچه کاملا تقارنی است ؛و به نقل از معماران و طراحان سازمان زیبا سازی شهر تهران، کوچه لولاگر واقع در چهنه رودکی است. در این پهنه اجزا و عناصر تقارنی متعددی یافت می‌شود. کوچه لولاگر یک کوچه تقارنی است که تمام عناصر موجود در سازه های آن یک شکل و تقارنی است.

 تصویر پیتزا داوود اولین پیتزا فروشی تهران

خانه زیبا وبافت قدیمی که از سال های اواخرقاجارحدود 100 سال قدمت دارد 
مجموعه نمایشگاهی گالری هشت در خیابان هویزه تهران


صفحات مرتبط با شب گردی در تهران


صفحات مرتبط با تهران گردی


صفحات مرتبط با اطراف تهران