جهت هماهنگی تور و پشتیبانی سایت باشماره { 09127994107} تماس بگیرید.

تابستان کجابریم؟

تابستان کجا بریم؟ 

با آغاز فصل زیبای تابستان گرمای تهران هم شروع میشود. در این چند سال اخیر دمای شهر تهران بالا بوده است و باعث ناراحتی شهر نشینان تهران شده است ؛اما در سال 1398 به خاطر بارندگی های شدید و طولانی منظره خاص و زیبای وصف ناپذیری به تهران بخشیده شده است. این بارش ها فضای های خنک و دلنشین را برای مردم شهر تهران فراهم آورده است.

در ادامه ایران اکیپ به شما میگویید که چگونه از تابستان خود استفاده کنید.

تصویر کارتینگ

میدونی تهران شده شمال؟ 

برای طبیعت شمال و دریاش گاهی اوقات 14 ساعت بیشتر هم تو ترافیک میمانیم و اعصاب خودمون و دیگران را خورد میکنیم و هزار اتفاق ناخواسته می‌افته.

اما ، میدونی که تهران چه زیبایی هایی داره که ندیدیم؟!

چند دقیقه وقت بگذار و این صفحه را بخون.

 


برنامه تابستانی

تابستان داره شروع میشه، کلاس‌های دانشجویان و مدرسه‌ای ها تموم شده. میخوای تفریح کنی و نمیدانی چی کار کنی و گرمای شهر تهران اذیتت میکنه! .

ایران اکیپ بهتون میگه کجا بری که لذت ببری و تابستان اذیت نشی.

به علت اینکه شهر تهران پایه کوه واقع شده است. دارای تنوع محیطی بسیاری است .

روستاهای متنوع و زیبای اطراف تهران دست کم از روستاهای شمال ندارد.

مناطق وصیع سبز کوهستانی دست کم از جنگل های شمالی ندارد.

 

تهرانگردی در تابستان


1. آبشار دره حیدر (آبشار رندان):

آبشار دره حیدر در شمال روستای رندان در منطقه کن و سولقان قرار گرفته. روستای رندان روستایی در دامنه کوه که با وجود نزدیکی به پایتخت دست نخورده مانده منطقه ای است که باغ هایی سرشار از درختان سیب، هلو، آلبالو، گردو، گیلاس آن را فراگرفته.
برای رسیدن به آبشار رندان باید پس از ورود به مسیر دره خلاف جهت رودخانه سمت بالاحرکت کنید.

نمایی از آبشار دره حیدر

مسیر دسترسی

1. روستای رندان بین امامزاده عقیل و روستای تالون قرار گرفته برای رسیدن به این روستا پس از امامزاده داوود و سولقان وارد دومین جاده سمت چپ شده و تابلوی راهنما را مشاهده می کنید.

2. تهران – امامزاده داوود – پس از سولقان تابلوی روستا را می بینید.

3. جاده امامزاده داوود – پس از سولقان – فرعی اول – تابلوی روستای سنگان – فرعی دوم – تابلوی روستای رندان

2. فشافویه:

اسکی روی آب، کایاک سواری، جت اسکی، قایق سواری، موتورهای 4چرخ (ATV)، سوارکاری، پینت بال و… همگی از امکانات مجموعه تفریحی ورزشی فشافویه هستند.

نمای دور مجموعه تفرثیحی ورزشی فشافویه

مسیر دسترسی

این مجموعه درکیلومتر 18 اتوبان تهران-قم در مسیر فرودگاه امام خمینی واقع شده.

3_ پارک کوهسار:

از دیگر مکان های گردشگری تهران می توانیم به پارک کوهسار اشاره کنیم  که زیستگاه جانورانی چون روباه،خرگوش،سگ و… است. این پارک جنگلی چشم انداز فوق العاده ای از شهر را تقدیم نگاه پایتخت نشینان می کند.
افزون بر این ها امکانات تفریحی پارک از دیگر ویژگی های آن هستند که شامل پیست دوچرخه سواری، کایت سواری، باشگاه سوارکاری، پیست تخصصی موتور کراس، پاراگلایدر، آموزش ساخت بالن و بومرنگ و … می شوند .
همچنین این پارک از امکانات رفاهیی چون سرویس های بهداشتی، آلاچیق، زمین بازی، منقل‌های تعبیه شده، نمازخانه، رستوران و بوفه های مجهز برخوردار است.

نمای کلی از پارک جنگلی کوهسار

مسیر دسترسی

از انتهای بزرگراه آبشناسان به سمت غرب رفته  سپس راه خود را به سمت بلوار کوهسار تغییر دهید. پارک در ابتدای جاده سولقان قرار دارد، درون پارک جاده های ماشین رو شمارا به سمت مناطق بالایی پارک راهنمایی می کنند.

4_غار موزه وزیری:

غار موزه وزیری به شدت به هنردوستان پیشنهاد می شود. این غار موزه توسط استاد ناصر هوشمند وزیری به عنوان نخستین غار موزه خصوصی ایران در لواسان تاسیس شده است.
ساختار این مجموعه به این صورت است که دالان هایی در دل کوه کنده شده اند و درونشان بخش های نمایشگاهی، بخش کارگاهی، صنایع دستی، آموزشی، نگارخانه و سالن اجتماعات قرار گرفته اند.
از مهرماه سال 1380 که این غار موزه تاسیس شد تا کنون همواره در حال پیشرفت می باشد.

نمایی از مجسمه های غار موزه وزیری

مسیر دسترسی

تهران، لواسانات، بلوار امام خمینی، جاده کند علیا و سفلی، دوراهی بوجان، سمت چپ بعد از چال ناظران پلاک 77

5_ باغ موزه مینیاتور تهران:

می توانید بیننده ترکیبی از معماری مدرن و بازسازی سنتی پارسی در این باغ موزه تازه تاسیس باشید.
باغ موزه مینیاتور که به دلیل تازه تاسیس بودن و تبلیغات کمی که برای معرفی آن به مردم انجام شده شهرت چندانی ندارد از یادواره های باستانی کشورمان که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند تصاویری را به نمایش عموم گذاشته است.
ماکت های اماکن تاریخی چون ارگ بم، کلیسای ارامنه، تخت جمشید، میدان نقش جهان و چندین مکان دیگر نیز هرکدام با توجه به موقعیت جغرافیایی اصلی خود در باغ قرار گرفته اند. برای مثال ماکت میدان نقش جهان درست در مرکز باغ جایگذاری شده است.
در فاز دوم این بوستان که در حال ساخت است 5 اثر دیگر از جمله گنبد کاووس و مسجد جامع گلستان به این مجموعه افزوده خواهند شد.
از گیاهان کاشته شده در این باغ میتوان به میخک، چنار، افرای چینی، سنجد و ماگلونیا اشاره کرد همچنین گفته شده 70 درصد گونه های گیاهی این باغ در درازای سال سرسبز هستند.

ماکت میدان نقش جهان در باغ موزه مینیاتور

مسیر دسترسی

تهران، جانبازان غربی، اتوبان امام علی
ورودی پیاده در باغ مینیاتوری جنب بوستان تمدن(گلبرگ) قرار دارد.

همچنین می توانید با استفاده از مترو به این باغ موزه برسید به این صورت که در ایستگاه مترو گلبرگ در خط ۲ مترو از قطار پیاده می شوید. پس از پنج دقیقه پیاده‌روی در خیابان نظام‌آباد به سمت جنوب و سپس گلبرگ به سمت غرب به بوستان تمدن (گلبرگ) و باغ‌موزه مینیاتور که در این بوستان قرار دارد می رسید.

اتوبوس‌های خط ۵ سامانه اتوبوس‌های تندرو (BRT) هم در میدان رسالت ایستگاه دارند و با پیاده شدن در این ایستگاه و پیاده‌روی در مسیر یاد شده می‌توانید به موزه مینیاتور برسید.


صفحات مرتبط با تهران گردی


صفحات مرتبط با اطراف تهران