جهت هماهنگی تور و پشتیبانی سایت باشماره { 09127994107} تماس بگیرید.

بوستان گفتگو

بوستان گفتگو در محدوده شهرداری منطقه 2 واقع در غرب تهران احداث و در اردیبهشت ماه 1382 افتتاح گردید.

تصویر ابشار بوستان گفتگو ایران اکیپ

مساحت این بوستان 144580 متر مربع است که 7 هکتار آن به کاشت 100 گونه گیاه فصلی و دائمی اختصاص یافته است .

در این بوستان با سبکهای معماری و فرهنگی ملل مختلف آشنا میشوید.

تصویر از گونه های مختلف گیاهی بوستان گفتگو ایران اکیپ

مسیرها و معابراین بوستان به نحوی طراحی شده اند که امکان تردد صندلی چرخ دار نیز در اغلب مسیر های بوستان وجود داشته باشد. ایجاد فضاهای گوناگون با کاربریهای متفاوت این فضا را به یکی از بوستانهای فرا منطقه ای زیبای تهران تبدیل کرده است که گردشگران داخلی و خارجی زیادی را جذب می کند.

امکانات:

از امکانات بوستان گفتگو می توان به زمین بازی برای کودکان،زمین اسکیت،رستوران های مختلف، مسجد،آبنماهای مخطلف،سرویس های بهداشتی،نگارستان ،کتاب فروشی و…اشاره کرد.

تصویر نگارستان بوستان گفتگو ایران اکیپ

یکی از ویژگی های مهم بوستان گفتگو سبکهای مختلف طراحی است ، که به مراجعه کننده گانروش های پارکسازی کشورهایی مثل اتالیا و انگلیس و… را نشان میدهد.

تصویر راه پله قسمتی از بوستان گفتگو ایران اکیپ

باغ ایرانی

طراحی و احداث باغ از دیر باز در فرهنگ ایرانی مطرح بوده و معماران ایرانی به دلیل برخورداری از طبع ظریف همواره در ساخت باغهای زیبا شهره بوده اند. بسیاری از باغهای ایرانی از اصول قرینه سازی ، رنگبندی گلها و گیاهان برخوردار بوده و از سبک و روش خاصی در زمینه معماری باغ بهره مند می باشند.
حوض و آبنماهای متعدد به شکل مستطیل و دایره در این باغها احداث شده که همواره با الهام از انواع چاههای آرتزین و چشمه های آب معدنی در آنها از فواره استفاده شده است.
کاشت درختان غیر مثمر در آنها به منظور ایجاد سایه معمول بوده و گاهی در این باغها پرندگان خانگی یا اهلی شده نگهداری می شوند. در قسمت انتهایی این نوع باغ نیز ساختمان کوشک قرار دارد. کوشک واقع در باغ ایرانی بوستان گفتگو معماری دوره قاجاریه را برای بیننده تداعی می کند.

باغ انگلیسی

سبک باغسازی در انگلستان کم و بیش متاثر از سبکهای ایتالیایی و فرانسوی بوده و از تأثیر ایده های خاور دور نیز بی بهره نمی باشد. در واقع می توان گفت باغهایی که در انگلستان ساخته می شوند آمیخته ای از سبک انگلیسی و سبک باغهای خاور دور هستند. در طراحی باغهای انگلیسی سعی بر این است که از ترکیب رنگها، کاشت درختان و درختچه ها با نظم ردیفی پشت سر هم استفاده شود.
فکر ایجاد پرچین در اطراف باغ ها بر مبنای فلسفه ” همه طبیعت یک باغ است ” از آن انگلیسیها می باشد. در همین راستا باغهای انگلیسی دارای پرچینهای زیبا از درختچه های شمشاد و مورد میباشند و درختان زیبای راش نیز در آنها وجود دارد. در این باغها طرحهایی وجود دارد که با تکیه بر عدم تقارن و ایجاد پرچینهای کوتاه ، حفظ درختان کهن و استفاده از وسایل مدرن و تأثر از تکنیکهای پیشرفته قرن حاضر به نوعی در طبیعت دخل و تصرف نموده اند.

 

باغ ایتالیایی

از ویژگی های باغهای ایتالیایی می توان به وسعت بالا ، تراس بندی متاثر از سبکهای معماری ، همراه با مجسمه ها ، درختان ، درختچه های دایمی و گلکاری های حاشیه ای در فضای باز و بطور کلی طرحهای دوران رنسانس اشاره کرد. لازم به ذکر است ایتالیایی ها از مساحتهای کوچک حداکثر استفاده را می کنند. در طراحی رعایت قرینه سازی مرسوم است و حاشیه های زیبای گلکاری همراه با پرچینها جلب توجه می کند.
گاهی باغها در دامنه یک تپه ساخته شده که این امر باعث پدید آمدن پله های زیبا می شود. در این باغها وجود آبشارهای بلند را نمی توان نادیده گرفت . در قسمت میانی باغ ایتالیایی بوستان گفتگو ، مجسمه ای از حضرت مریم (س) که هدیه فرانکو شیروکی هنرمند ایتالیایی است که بعنوان نماد صلح و دوستی میان ملل مختلف نصب شده است . از این رو می توان این بوستان را بعنوان یکی از بوستانهای آموزشی معرفی کرد.مطالب مرتبط